Štát sa chce zbaviť funkčného systému a silných kompetencií v lesníctve. Moc odovzdá úzkej skupine lesníkov v komore

Štát sa chce zbaviť funkčného systému a silných kompetencií v lesníctve. Moc odovzdá úzkej skupine lesníkov v komore

Ministerstvo pôdohospodárstva predložilo do pripomienkového konania nový návrh zákona o Slovenskej lesníckej komore. V súčasnosti má táto stavovská organizácia niečo nad 400 členov. Jej vedenie je známe konzervatívnym prístupom k lesníctvu. Odborníci, s ktorými Denník N hovoril, sú z obsahu materiálu zdesení. Po novom by úzka skupina ľudí získala kompetencie, ktoré dnes majú okresné úrady, ministerstvo pôdohospodárstva či Národné lesnícke Read More