Historický krok Slovenska: Prvá ministerská účasť na zasadnutí Organizácie amerických štátov

Historický krok Slovenska: Prvá ministerská účasť na zasadnutí Organizácie amerických štátov

PANAMA – Historicky prvá ministerská účasť SR na zasadnutí Organizácie amerických štátov (OAŠ) potvrdzuje záujem posilňovať vzťahy s krajinami Latinskej Ameriky a Karibiku a aktívnejšie sa zapájať do riešenia spoločných globálnych výziev. Uviedol to šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár (Smer-SD) vo svojom vystúpení v rámci dialógu so stálymi pozorovateľmi na 56. valnom zhromaždení OAŠ v Paname. V utorok informoval komunikačný odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR. Read More