V kauze korupcie v hmotných rezervách ide Jozef J. do väzby

[ad_1]

Obvinený podal sťažnosť, rozhodne najvyšší súd.

31. júl 2020 o 21:00 TASR

BANSKÁ BYSTRICA. Sudca pre prípravné konanie Špecializovaného trestného súdu, pracovisko Banská Bystrica, rozhodol v piatok o vzatí do väzby Jozefa J., ktorý je obvinený z pokračovania obzvlášť závažného zločinu porušovania povinností pri správe cudzieho majetku v kauze korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv a zo zločinu machinácií pri verejnom obstarávaní.

Súvisiaci článok V prípade korupcie na hmotných rezervách padli ďalšie obvinenia Čítajte 

Dôvodom väzby je obava z možného ovplyvňovania svedkov.

Rozhodnutie nie je právoplatné, obvinený proti nemu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Najvyšší súd. Pre TASR to v piatok konštatovala hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu Katarína Kudjáková.

Druhý obvinený Marián G., ktorého eskortovali v piatok na Špecializovaný trestný súd, je v tejto kauze obvinený zo zločinu podplácania a z obzvlášť závažného zločinu legalizácie príjmov z trestnej činnosti. Sudca ho napokon prepustil na slobodu.

Podľa Kudjákovej ani toto rozhodnutie nie je právoplatné, prokurátor podal proti nemu sťažnosť, o ktorej tiež rozhodne najvyšší súd.

NAKA v stredu opätovne zasahovala v prípade korupcie v Správe štátnych hmotných rezerv a vykonávala zaisťovacie úkony v Žilinskom a Trenčianskom kraji.

Vyšetrovateľ obvinil v prípade akcie Rezerva 2 štyri fyzické a jednu právnickú osobu pre viacero skutkov kvalifikovaných ako porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku, machinácie pri verejnom obstarávaní a verejnej dražbe, legalizácia príjmu z trestnej činnosti a podplácanie.

[ad_2]

Zdrojový link