TERAZ TAKTO: “Zvyšovanie daní je trest za úspech,” kritizuje plány vlády šéf obchodnej komory

TERAZ TAKTO: “Zvyšovanie daní je trest za úspech,” kritizuje plány vlády šéf obchodnej komory

Read More Predseda obchodnej komory Peter Mihók sa na programové vyhlásenie vlády, ktoré ovplyvní život krajiny aj ľudí, pozrel z pohľadu firiem a podnikateľov, ktorí sú hlavnými prispievateľmi do štátneho rozpočtu. Práve avizované zvyšovanie daní je jedným z rizikových bodov.

“Zvyšovanie daní je trestanie úspešných. Ak tie peniaze ešte aj prejeme, je to nešťastné. Rovnako tak nie je dobré zvyšovať dane pre strednú vrstvu. To je tá vrstva, ktorá neprotestuje v uliciach a jej cieľom je normálne fungovať. U nás je to už aj bez zvýšených daní pomerne tenká vrstva, netreba jej škodiť,” dodáva Mihók.

Pri listovaní vládnym programom sa pristavil aj pri pasáži, ktorá hovorí o prehodnotení medzinárodných sankcií, aby sa minimalizoval ich dopad na slovenské podnikateľské subjekty.

“Som za to, aby sme si vyhodnotili, ktoré sankcie nám škodia, pretože za tým je slabý hospodársky rast, znížené prijmy ľudí a ich nespokojnosť. Považujem za plne legitímne, že to nová vláda ide posúdiť. Musíme si povedať odkiaľ pokiaľ. Lebo pokiaľ pomáhame len pre pomoc, ale škodíme sami sebe, otázka je legitímna. Aby sme neboli pápežskejší ako pápež,” dodal šéf obchodnej komory Peter Mihók.