TERAZ TAKTO: “Úplne zlikvidovali jednu rodinu,” hovorí o Lipšicových ľuďoch B. Krivočenková

TERAZ TAKTO: “Úplne zlikvidovali jednu rodinu,” hovorí o Lipšicových ľuďoch B. Krivočenková

Read More [[{„value“:““Nikto sa mi neospravedlnil. Ale keby sa mi pani Kolíková nedajbože chcela ospravedlniť, nevedela by som to prijať,” konštatuje vdova po advokátovi Krivočenkovi, ktorý zomrel vo väzbe na neliečený Covid 19.

Z rodinnej lyžovačky ho odvolali príáslušníci NAKA pod zámienkou, že potrebujú nejaké papiere. Naspäť sa už nevrátil, zadržali ho a dali do preventívnej väzby. Keď sa manželka so synmi na druhý deň vrátili, našli dom prehádzaný a prehľadaný od spodu až po vrch.

“Vyzlečené povliečky, vytiahnuté knihy z knižnice, povyťahované zásuvky. Dodnes neviem, čo presne hľadali, mala som tam štyritisíc eur, tie mi doteraz nevrátili,” začína rozprávať svoj príbeh vdova po advokátovi Ľubomírovi Krivočenkovi Beáta.

Prípad jej manžela je jedným zo stoštyridsiatich ďalších príbehov v brožúre Únos spravodlivosti, ktorá popisuje praktiky orgánov činných v trestnom konaní počas vlád Igora Matoviča, Eduarda Hegera aj Ľudovíta Ódora.

Advokát Krivočenko vo väzbe zomrel na neliečený Covid 19. Nedovolal sa liečby, nedostal pľúcnu ventiláciu. Ministerka Kolíková neskôr tvrdila, že žiadna nebola voľná. Z klamstva ju usvedčila ombudsmanka Mária Patakyová, ktorej ľudia zistili, že v tom čase bolo voľných takmer štyridsať ventilácií, z toho jedna v Trenčíne.

O príbehu, ktorý zničil jednu rodinu aj o šikanovaní zo strany štátu hovorila v relácii TERAZ TAKTO Beáta Krivočenková.“}]]