TERAZ TAKTO: “Štrajkujú, lebo vedia, že uvidíme výsledky ich činnosti,” tvrdí Šimkovičová.

TERAZ TAKTO: “Štrajkujú, lebo vedia, že uvidíme výsledky ich činnosti,” tvrdí Šimkovičová.

Read More [[{„value“:“Kultúrna obec odkazuje ministerke kultúry Martine Šimkovičovej, že je nekultúrna. Tá im odkazuje, že na LGBTI projekty od nej nepôjde ani cent.

Nesleduje médiá, odmieta chodiť do štandardných politických debát, poštvala si proti sebe hlučnú časť kultúrnej obce, spísali proti nej petíciu a pokúsili sa zvolať mimoriadnu schôdzu parlamentu na jej odvolávanie.

Za prvých sto dní povedala, čo sa jej v rezorte nepáči, ale koncepciu fungovania kultúry na Slovensku zatiaľ nepredstavila. “Robili sme kontroly a audity, zistilo sa, ako tento mechanizmus fungoval a ako si progresívna chobotnica chcela rozdeliť peniaze. Povedali sme si, že dosť,” hovorí ministerka kultúry Martina Šimkovičová. Tvrdí, že umelci a štrajkujú preto, že sa boja, čo všetko sa zistí o tom, ako sa rozdeľovali peniaze.

O tom, prečo na filmy glorifikujúce mafiána Černáka išlo 600 tisíc eur, ale na dokument o hrdinovi Slovenského národného povstania generálovi Golianovi sa ušlo iba 70 tisíc, o šafárení s peniazmi, ale aj o tom, aký osud čaká verejnoprávnu RTVS hovorila v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou ministerka kultúry Martina Šimkovičová.“}]]