TERAZ TAKTO: „Prečo sa na Slovensku o farmárskych protestoch mlčí?“ pýta sa minister Takáč

TERAZ TAKTO: „Prečo sa na Slovensku o farmárskych protestoch mlčí?“ pýta sa minister Takáč

Read More [[{„value“:“Poľnohospodárska platobná agentúra je paralyzovaná. Úradníci sa boja robiť svoju prácu a zdvíhať telefóny, aby im na druhý deň NAKA nevykopla dvere, komentuje “dedičstvo” po bývalej vláde minister pôdohospodárstva Richard Takáč.

Slovenskí poľnohospodári sa už budúci týždeň pridajú k protestom svojich kolegov v Nemecku, Francúzsku a Španielsku.
“Na Slovensku idú poľnohospodári protestovať proti Bruselu, proti Európskej komisii, proti nezmyselnému zelenému poľnohospodárstvu,proti Green dealu. Bohužiaľ, úradníci z Bruselu rozhodujú od stola, robia z poľnohospodárov úradníkov, nie to, čo by mali robiť. Venovať sa poľnohospodárskej činnosti. Pokiaľ začnú slovenskí poľnohospodári štrajkovať, podporím ich, tieto nezmysly treba zastaviť,” vysvetlil minister pôdohospodárstva Richard Takáč. Pozastavil sa nad tým, že napriek tomu, aké masívne sú protesty proti Bruselu v západnej Európe, na Slovensku sa o nich riadne neinformuje. Ďalšou z bruselských tém je aj schválenie používania niektorých geneticky modifikovaných plodín.

O protestoch, stopke pre niektoré komodity z Ukrajiny, za ktorú nás Brusel karhal, ale teraz o nej hovoria aj v západnej Európe, ale aj o strachu, ktorý paralyzuje úradníkov v agentúrach, ktorí majú robiť servis pre našich farmárov hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou minister pôdohospodárstva Richard Takáč.“}]]