TERAZ TAKTO: “Politikom nedochádza, že vojna nie je počítačová hra,”varuje generál Andor Šándor

TERAZ TAKTO: “Politikom nedochádza, že vojna nie je počítačová hra,”varuje generál Andor Šándor

Read More [[{„value“:“Podľa bezpečnostného poradcu a generála vo výslužbe Andora Šándora niet pochýb, že ukrajinský prezident Zelenskyj by bol rád, aby sa do vojny zapojili vojská NATO. Upozorňuje však, že je to nebezpečné zahrávanie sa s ohňom.

“Naše sľuby Ukrajincom predbiehajú naše reálne možnosti, ako im pomôcť. To, že im hovoríme, že pri nich budeme stáť, je pekné. Ale vojna sa sľubmi vyhrať nedá,” hodnotí aktuálny vývoj na ukrajinskom fronte generál vo výslužbe Andor Šándor. Rusi útočia pri Charkove a napriek tomu, že európsky zbrojársky priemysel ide na plné obrátky, spojenci nestačia Ukrajine dodávať potrebné množstvo munície.

Vojna sa odohráva aj na poli diplomacie. Viacerí európski lídri uvažujú o vyslaní vojenských jednotiek na Ukrajinu, Poliaci budujú na svojej východnej hranici obrannú líniu, vicepremiér poľskej vlády Kosiniak-Kamysz ohlásil, že má zbalenú evakuačnú batožinu pre prípad, že by musel utekať, Nemecko uvažuje o zavedení brannej povinnosti pre mladých mužov od 18 rokov a Švédi chcú na svojom území jadrové hlavice. Šéf ruskej diplomacie Sergej Lavrov odkázal, že Rusko je pripravené na vojnový konflikt.

“Je treba položiť si otázku, o čo Putinovi ide. Nie hystericky hovoriť, že chce dobyť Európu. Má na to možnosti? Alebo mu ide len o Ukrajinu, ktorá je obetným baránkom na šachovnici veľkej geopolitiky? Pokiaľ by sme pripustili veľkú vojnu, chcel by som, aby politici urobili všetko preto, aby sme sa jej vyhli. Lebo vojna nie je počítačová hra. To je niečo, čo by Európu rozvrátilo a život, ktorý žijeme, by bol preč. Politici by mali ubrať a uvažovať realisticky, čo možné je a čo možné nie je,” konštatuje generál Andor Šándor.

O vývoji ukrajinského frontu, mierovej konferencii bez Rusov, ale aj o zbierke na nákup munície pre Ukrajinu hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou generál Andor Šándor.“}]]