TERAZ TAKTO: „Kajúcnik Imrecze klame a motívom je pomsta,“ tvrdí advokát guvernéra Petra Kažimíra

TERAZ TAKTO: „Kajúcnik Imrecze klame a motívom je pomsta,“ tvrdí advokát guvernéra Petra Kažimíra

Read More František Imrecze ako kajúcnik čerpal benefity v podobe dohody o vine a treste za svoju trestnú činnosť. Schvaľovala ju kontroverzná sudkyňa Pamela Záleská, ktorá mu naparila smiešnu trojročnú podmienku a peňažný trest 202 tisíc eur s vysvetlením, že trest je primeraný, pretože Imrecze spolupracuje s orgánmi činnými v trestnom konaní a objasňuje podstatne závažnejšiu trestnú činnosť.

“Mal ambíciu stať sa po Petrovi Kažimírovi ministrom financií, neudialo sa to. Očakával od neho podporu, čo sa nestalo. Má dôvod byť na neho nahnevaný a takýmto spôsobom sa mu “odvďačiť”. Nie je to len však len pomsta, ale aj motivácia kajúcnika zapáčiť sa orgánom činným v trestnom konaní. A keď niekto spolupracuje, očakáva sa od neho, že poskytne informácie o vyššie postavených osobách. Akého vyššieho hodnostára by mohol ponúknuť pán Imrecze, ak nie toho, kto mu bol ako riaditeľovi Finančnej správy najbližší? A o ministrovi vie najviac. Vie ho popreplietať s vecami, ktoré sa diali na rezorte,” vysvetlil advokát Ondrej Mularčík v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou.

Verejnosť aj pri druhom pojednávaní s guvernérom NBS Petrom Kažimírom ostala za dverami. Všetko o prípade, v ktorom kľúčovú úlohu zohráva kajúcnik František Imrecze, si môžete pozrieť v najnovšej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou a JUDr. Ondrejom Mularčíkom.