TERAZ TAKTO: „Fica sa chceli zbaviť atentátom, Zemana politickým pučom,“ tvrdí novinár L. Procházka

TERAZ TAKTO: „Fica sa chceli zbaviť atentátom, Zemana politickým pučom,“ tvrdí novinár L. Procházka

“Zatiaľčo na Slovensku išlo o atentát piatimi ranami z pištole, v Česku išlo o pokus o puč politikmi, ktorí zákulisne vyjednávali o tom, ako sa pokúsiť zbaviť Miloša Zemana právomocí prezidenta republiky. Išlo o to, aby neprekážal pri formovaní novej vlády a zaplatil za všetko, čím ako prezident vadil,” konštatuje jeden z dvojice autorov knihy Sprisahanie o udalostiach z jesene 2021 novinár Luboš Procházka. Spolu s kolegom Radimom Panenkom spísali výpoveď prezidenta Zemana o udalostiach, ktoré sprevádzali pokus zbaviť ho prezidentských právomocí. Hľadali pri tom odpoveď na otázku, či tento pokus bol politickou pomstou, alebo naopak, snahou o zodpovedné riadenie štátu.

“Prezident Miloš Zeman si telefonoval s Robertom Ficom, rozprávali sa o celej situácii. Pán prezident mu povedal, že cíti paralelu medzi atentátom a pokusom časti politickej scény zbaviť ho právomocí prezidenta Českej republiky. V lete by sa mali stretnúť vo Vysokých Tatrách, kam Robert Fico prezidenta Miloša Zemana pozval,” prezradil Procházka.

O tom, kto šíril dezinformačné správy o smrti Miloša Zemana, ako dvaja občianski aktivisti takmer uspeli na súde so žiadosťou zbaviť prezidenta svojprávnosti, o tom, ako lekári podľahli tlaku médií a o paralelách medzi českou a slovenskou politickou scénou hovoril v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou český novinár Luboš Procházka. Read More