TERAZ TAKTO: Ďalšie otázniky okolo vzťahu Pamely Záleskej! Súdna rada rieši nový podnet

TERAZ TAKTO: Ďalšie otázniky okolo vzťahu Pamely Záleskej! Súdna rada rieši nový podnet

Read More V Súdnej rade je horúco. Padol návrh na odvolanie jej predsedu Jána Mazáka a na stole majú aj nový podnet týkajúci sa ďalších detailov vzťahu sudkyne Pamely Záleskej a novinárky Denníka N Moniky Tódovej. A práve ten by sa mal týkať aj Jána Mazáka.

“Včera nám bol doručený nový podnet na Pamelu Záleskú, tento príbeh nemá zatiaľ koniec,” komentovala novinku čerstvá predsedníčka Stálej etickej komisie pri Súdnej rade Dana Jelinková Dudziková. Podľa jej slov má podnet úctyhodných osemdesiat strán a predseda Súdnej rady by ho mal predložiť na ďalšom zasadaní.

Témou, ktorá rezonuje medzi členmi rady, je aj potýčka sudcov Juraja Klimenta s Petrom Paludom. Po ich bitke na parkovisku pred Najvyšším súdom sa opäť stáva v súdnej rade témou aj otázka duševného zdravia sudcov. “Sudcovské povolanie je rizikové, psychická záťaž sa môže prejaviť vyhorením či neprimeranými reakciami, nie je to hanba, aj iné štáty EÚ majú upravenú problematiku duševného zdravia,” komentuje Dana Jelinková Dudziková.

O psychologických testoch pre sudcov, o ospravedlnení, ktoré minister vnútra Matúš Šutaj Eštok adresoval sudcom, o vyhláseniach advokáta Petra Kubinu, ale aj novom manuále, ktorý určí, čo sudca na verejnosti smie či nesmie komentovať hovorila v relácii TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou sudkyňa a členka Súdnej rady Dana Jelinková Dudziková.