TERAZ TAKTO: Bude premiér Ódor riešiť sexuálne obťažovanie a bossing v policajnej inšpekcii?

TERAZ TAKTO: Bude premiér Ódor riešiť sexuálne obťažovanie a bossing v policajnej inšpekcii?

Read More Vyšetrovateľku Dianu Santusovú z inšpekčného tímu Oblúk, ktorý vyšetroval trestnú činnosť takzvaných Čurillovcov z NAKA mal sexuálne obťažovať a profesne ničiť jej nadriadený. „Ide o človeka, ktorý je ženatý a má manželku, ktorá je politicky aktívna v strane Demokrati,“ tvrdí bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.

Policajtka podala sťažnosť na svojho nadriadeného Juraja Svítoka, okrem iného ho obviňuje zo sexuálneho obťažovania. Santusovej bývalý priamy nadriadený Ľubomír Imlej pomery v inšpekcii popísal v liste premiérovi Ódorovi. Za to, že nebol ochotný “zbaviť sa” Diany Santusovej, ho profesne a kariérne degradovali. Na ťahu je teraz premiér a minister vnútra Ľudovít Ódor.

“Na nahrávkach z kancelárií, ktoré vytvoril tím Oblúk, sa Čurillovci rozprávajú aj o Svítokovi, aj o ďalších. Dnes je inšpekcia plne pod kontrolou Čurillovcov a nie je to nezávislý orgán, ktorý by Čurillovcov mal vyšetrovať. Inšpekcia je v stave rozkladu, ľudia, ktorí ju riadia, si dovoľujú absolútne všetko. Sexuálne obťažovanie, nezákonné postupy. Lebo majú krytie,” dodáva Tibor Gašpar s tým, že práve Diana Santusová môže o týchto veciach svedčiť.

Mal by premiér konať? Prečo okolo sexuálneho obťažovania a bossingu Santusovej vládne také zarážajúce ticho? O téme v novej epizóde relácie TERAZ TAKTO s Ankou Žitnou hovorí bývalý policajný prezident Tibor Gašpar.