Súd rozhodol o Bödörovi. Podnikateľ ide na slobodu


Prokurátor včera podal návrh na vzatie do väzby nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra. 

O tom, či bude stíhaný väzobne, rozhodoval celý deň Špecializovaný trestný súd v Banskej Bystrici. Sudca Michal Truban sa ho rozhodol pustiť na slobodu.

Prokurátor sa odvolal a definitívny verdikt bude mať Najvyšší súd. Dovtedy bude Bödör na slobode. Na Facebooku to potvrdila polícia.

Bödöra domov odvezie jeho advokát. Ten povedal, že súd rozhodol o nevzatí do väzby aj na základe dôkaznej núdze. Samotný podnikateľ sa pri odchode zo súdu odmietol pre médiá vyjadriť. 

Vyjadrenia po rozhodnutí súdu môžete sledovať tu:

Bödöra na súd priviezli v putách v sprievode príslušníkov polície.

Oblečený mal sivý sveter a tepláky, ktoré mal na sebe už v piatok večer, keď prišiel na políciu, kde ho zadržali. Tvár si zakrýval papiermi a na otázky médií neodpovedal.

Ako pri príchode na súd uviedol prokurátor ÚŠP, podal návrh na vzatie do väzby z dôvodu, aby nemohol pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Prokurátor po rozsudku potvrdil, že súd pri Bödörovi nevyhovel návrhu na vzatie do väzby v plnom rozsahu.

Polícia nitrianskeho podnikateľa kontaktovala so žiadosťou o návrat na Slovensko v súvislosti s kauzou Dobytkár.

„Môžeme potvrdiť, že dnes o 22:45 Národná kriminálna agentúra zadržala N.B. v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky za zatiaľ viac ako 10 000 000 eur,“ uviedla v piatok večer Polícia na sociálnej sieti.

Spolu s Bödörom riešil súd aj väzbu pre Petra Kubu, toho sudca vzal do väzby z dôvodov kolúznej a preventívnej väzby.

Zdrojový link