Sidor v minulosti poprel, že by s Talianom podnikali


Talian sa vystatoval, že s ním stavia. Založili spolu i firmu.

KOŠICE. Medializácia dovolenkového strediska Hvar sport resort na chorvátskom ostrove Hvar prišla krátko po vražde investigatívneho novinára Jána Kuciaka (21. februára 2018).

Vysvitlo totiž, že podnikateľ talianskeho pôvodu Antonino Vadala, žijúci na východnom Slovensku, plánoval s košickým podnikateľom a politikom Igorom Sidorom stavať rezort na Hvare.

Vlani na jeseň získala Košičanova firma Sidor d.o.o., registrovaná v Chorvátsku, 2-miliónový úver od štátnej Exportno.importnej banky SR, ktorý bol zabezpečený parcelami práve v tomto rezorte.

Vo svojom poslednom a nedokončenom článku sa Kuciak venoval téme talianskej mafie na Slovensku a tomu, že jej chápadlá siahajú aj do politiky.

Súvisiaci článok Štátna banka dala úver rezortu, ktorý propagoval Vadala Čítajte 

Antonina Vadalu spájal s obávanou a ekonomicky najsilnejšou talianskou mafiou súčasnosti ‚Ndranghetou a aj s Úradom vlády SR cez Vadalovu bývalú priateľku Máriu Troškovú, ktorá sa stala hlavnou štátnou radkyňou vtedajšieho premiéra Roberta Fica, ale aj cez tajomníka bezpečnostnej rady štátu a exposlanca parlamentu Viliama Jasaňa (obaja Smer).

Kuciakova materská redakcia portálu aktuality.sk tento článok vydala 28. februára 2018.

V ten istý deň Korzár zverejnil, že Vadala má na facebooku za priateľov predstaviteľov strany Šport do Košíc a na Východ, na čo nás upozornil anonym.

Bol vraj aj na jej zakladajúcom sneme.

Článok pokračuje pod video reklamou

V rozhovore pre Korzár priznal Talian neskôr iba to, že je sympatizantom, ale odmietol, že by nejaké strany finančne podporoval.Zdrojový link