PRÁVE TERAZ Norbert Bödör ide na slobodu, Peter Kuba ostáva vo väzbe


Sudca Špecializovaného trestného súdu Michal Truban prepustil Norberta Bödöra na slobodu. Informoval o tom Denník N s tým, že podnikateľa Petra Kubu vzal v kauze Dobytkár do väzby.

Prokurátor sa odvolal a vo veci bude rozhodovať Najvyšší súd.

Ako ešte pri príchode na súd uviedol prokurátor ÚŠP, v prípade oboch podal návrh na vzatie do väzby z dôvodu, aby nemohli pokračovať v trestnej činnosti a aby nemohli ovplyvňovať svedkov na slobode, prípadne inak mariť vyšetrovanie.

Miliónové úplatky

Nitrianskeho podnikateľa Norberta Bödöra zadržala Národná kriminálna agentúra (NAKA) v piatok (3. 7.) večer v rámci akcie Dobytkár, v ktorej sú vyšetrované úplatky v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA) za zatiaľ viac ako 10 miliónov eur.

Kauza Dobytkár: Prokurátor navrhol vzatie do väzby Norberta Bödöra


PRÁVE TERAZ Norbert Bödör

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Polícia SR v piatok informovala, že v rámci tejto akcie na celom území Slovenska NAKA vykonala zaisťovacie úkony a vzniesla obvinenie voči trom fyzickým osobám a dvom právnickým osobám za obzvlášť závažný zločin legalizácie príjmu z trestnej činnosti.

Pollicajti prehľadali priestory súkromnej bezpečnostnej služby Bonul, ktorá patrí Bödörovcom, a boli aj v Bödörovej domácnosti. Podľa Denníka N Bödör nebol doma. Vyšetrovateľa kontaktoval jeho právny zástupca, aby zistil, čo sa deje.


PRÁVE TERAZ Norbert Bödör

Zdroj: TASR/Martin Baumann

Vyšetrovateľ mu oznámil, že Bödöra potrebujú vo veci vypočuť, keďže je obvinený. Na policajné prezídium prišiel so svojím zástupcom neskoro večer. Bol s rodinou v Chorvátsku, ak by neprišiel, bol by na neho vydaný zatykač. Vyšetrovatelia ho podozrievajú, že uňho končili miliónové úplatky z PPA.

Zdrojový link