Policajný šéf Lučanský: Definitívny koniec vo funkcii?!Dnes má dať zbohom lukratívnemu fleku. Z čela policajného zboru by mal už dnes odstúpiť prezident policajného zboru Milan Lučanský (51).

Už dlhšie sa vie o sporoch s jeho nadriadeným ministrom vnútra Romanom Mikulcom (48). Špekuláciám o Lučanského rezignácii nahral aj status exministerky Denisy Sakovej, ktorá ho označila za muža na pravom mieste. Vo funkcii šéfa polície by mal Milan Lučanský skončiť po vyše dvoch rokoch od svojho nástupu. Informáciu o jeho pláne oznámiť dnes rezignáciu priniesol denník Postoj. Pre Nový Čas Lučanský nedávno priznal, že zvažuje, že vo funkcii skončí sám. Lučanský pôsobí na riadacej stoličke u mužov zákona od júna 2018, keď vystriedal na poste Tibora Gašpara.

Aj keď Lučanský už pred časom avizoval, že sa do konca mesiaca rozhodne o svojom zotrvaní na čele policajtov, prezídium na otázky či tak spraví v pondelok neodpovedalo. Aj keď policajný prezident nemá veľkú podporu zo strany ministra vnútra Romana Mikulca, jeho predchodkyňa exministerka Denisa Saková sa Lučanského zastala. Naopak, Mikulcovi vytkla, že mu neprejavil dostatočnú vďačnosť za túto prácu. „Milan Lučanský je muž na pravom mieste. Aj vďaka jeho bezchybnej koordinácii policajných zložiek počas epidémie koronavírusu sa máte za 100 dní pôsobenia vo funkcii čím pochváliť,“ nedala si servítku pred ústa Saková.

„Som zvedavá na posun polície v ďalších mesiacoch, ak Vám prezident Lučanský odíde…,“ naznačila Saková, že reči o jeho odchode môžu mať reálne základy. Mikulec vysvetľoval, že s Lučanským mal dohodu, ktorú však nechcel komunikovať. „My sme s pánom Lučanským mali rozhovor, výsledkom toho rozhovoru bola určitá dohoda a dohodli sme sa aj na tom, že o výsledkoch, dôvodoch a detailoch nebudeme komunikovať do doby, keď bude rozhodnutie pána Lučanského definitívne,“ vysvetlil nedávno Mikulec.

Zdrojový link