Kauza Kuciak: Kočner tvrdí, že mu novinár nevadil. Kyselica dnes viac mlčal ako vysvetľoval (podcast)

[ad_1]

Prezidentka Zuzana Čaputová a koaliční poslanci sa nezhodli: novelu zákona o generálnej prokuratúre vnímajú obe strany inak. Nie je vylúčené, že novela poputuje na Ústavný súd.

Vypočujte si náš podcast Aktuality Nahlas:

Prípad vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej sa blíži do finále. Verdiktu, ktorý by mal zaznieť v stredu 5. augusta, predchádzali záverečné reči. Dnes rečnil aj Marian Kočner, ktorý hovoril, že mu Ján Kuciak nijako nevadil.

„Nie som svätec, nie som ani vrah. Ale určite nie som hlupák, ktorý si neuvedomí, čo spôsobí vražda novinára,“ povedal dnes pred senátom. 

Proces sledoval Ján Petrovič z redakcie Aktuality.sk.

Budete počuť aj Lukáša Kyselicu, ktorý dnes vysvetľoval svoj odchod z funkcie štátneho tajomníka. „Mám mandát od voličov, vraciam sa do parlamentu,“ komentoval budúcnosť v politike. 

Prezidentka Zuzana Čaputová nepodpísala novelu zákona o prokuratúre. Rozprávali sme sa o tom s jedným z predkladateľov – poslancom Ondrejom Dostálom z SaS.

Moderuje Denisa Hopková.

Všetky naše podcasty nájdete na jednej stránke tu. Na odber všetkých nových dielov sa môžete prihlásiť cez iTunes, Google Podcasts, Soundcloud alebo Spotify. Sledujte nás aj na facebookovej stránke Podcasty Aktuality.sk.

#SpajaNasZodpovednost

Aktuality.sk ukazujú pravú tvár Slovenska – bez toho, aby zakrývali fakty a ohýbali
realitu. Každý deň vám prinášame dôveryhodné a vyvážené spravodajstvo. Vaša
podpora zabezpečí, aby náš obsah ostal otvorený aj pre tých, ktorí si to nemôžu
dovoliť.[ad_2]

Zdrojový link