Hrozí, že údajný sériový vrah zo Zliechova sa dostane na slobodu

[ad_1]

Údajný sériový vrah zo Zliechova sa môže dostať na slobodu. Miroslav Lehotský sedí vo väzení za týranie syna, no väčšiu časť trestu si už odpykal.

Obžaloba za tri beštiálne vraždy, ktoré mu pripisujú, ešte stále nie je súde. Prokurátor má pritom návrh od policajtov v rukách takmer tri mesiace.

Pozrite si reportáž

Keď Miroslava Lehotského zadržali pre týranie vlastného dieťaťa, rozviazal sa mu jazyk. Policajtom opísal, ako vraždil. Na svedomí má mať dve svoje priateľky aj soka v láske. Opis toho, ako ich zniesol zo sveta, zaskočil aj skúsených kriminalistov.

„Všetky obete boli likvidované spálením. Ten priebeh tých skutkov je veľmi brutálny,“ spomína Peter Hraško, vtedajší šéf NAKA.

Prvýkrát mal vraždiť v roku 2010. Obeťou bola jeho partnerka, ktorá ho údajne chcela opustiť. Pred zaškrtením s ňou mal mať sex. Potom ju rozštvrtil a spálil. Rovnaký priebeh mala mať aj ďalšia vražda mladej mamičky Moniky o 2 roky neskôr. Jedného dňa zmizla spolu s jej jeden a pol ročnou dcérkou.

Práve v Zliechove mal muž prenajatý dom. Policajti prehľadali kozub na dvore, aj iné miesta, aby našli dôkazy. Potom im ukázal, kam popol rozsypal.

Ďalšou jeho obeťou má byť muž – sok v láske. Miroslavova posledná priateľka Lucia vraj na vlastné oči videla, ako uškrtil jej vtedajšieho priateľa šnúrkou od teplákov. Sama ho zavolala a pustila do bytu vraj s tým, že ju muž týra. Po vražde Lehocký nebohého podľa vlastných slov položil do vane. Mužovi mal polámať kosti a odrezať hlavu, aby sa zmestil do kufra.

Policajti vyšetrovanie beštiálnych činov uzavreli po takmer troch rokoch.

No a od mája je okolo prípadu ticho. Keď sme sa naň pýtali naposledy, napísali nám, že prokurátor po preštudovaní doručeného spisového materiálu a návrhu policajtov rozhodne o ďalšom postupe. Odvtedy ale prešli už takmer tri mesiace a žiadna zmena.

Miroslav Lehotský si odpykáva päťročný trest za týranie dieťaťa v ilavskej väznici. Rovnaký trest dostala aj jeho priateľka Lucia. Tá je už dokonca na slobode, prepúšťal ju nitriansky súd, lebo práve tam bola za mrežami.

Hoci o podmienečné prepustenie zatiaľ údajný sériový vrah podľa našich informácií nepožiadal, má na to právo. No a zrejme by nikto z nás nechcel stretnúť na ulici človeka, ktorého vinia z beštiálnych zločinov.[ad_2]

Zdrojový link