Hokejisti mali rúška nasadené aj počas zápasu

[ad_1]

Mimoriadne zaujímavý experiment majú za sebou vo švajčiarskom hokeji. V prvej tretine prípravného duelu medzi Rapperswilom a Zürichom totiž hokejista hrali s rúškami.

Na striedačke museli mať zahalené dýchacie cesty, teda ústa aj nos. Po príchode na ľad si ochrannú pomôcku mohli stiahnuť na bradu. Cieľom tohto experimentu bolo zistiť, či je vôbec možné s rúškom hrať. Informáciu priniesol český web iDnes.cz.

„Chceme vyskúšať rôzne možnosti, ako čo najlepšie a zároveň najbezpečnejšie zvládnuť odohrať blížiacu sa sezónu,“ povedal tlačový hovorca klubu Zürich SC Lions Sandro Frei pre iDnes.cz. Dôraz na správne nasadenie ochranného prostriedky kládli najmä na striedačke. „Tam sú hokejisti v najtesnejšom kontakte, preto sme chceli vyskúšať, aké opatrenia by mohli pomôcť,“ doplnil Frei. Českému webu však neprezradil, čo na spomenutý pokus hovorili samotní hokejisti.

Zürich prvú tretinu s rúškami vyhral 2:1, zápas však prehral 2:4. Vo Švajčiarsku od 1. októbra povolili organizáciu podujatí s viac ako tisíckou fanúšikov na tribúnach, štart miestnej NLA práve preto odložili na úvod októbra. V máji malo Švajčiarsko hostiť majstrovstvá sveta, no pandémia koronavírusu spôsobila zrušenie vrcholného podujatia.[ad_2]

Zdrojový link